Price: ₹146
Original Price: ₹182
Deeply relax and soothe your skin with the gentle power of Centella Asiatica and Collagen. This hydrogel mask delivers intense hydration and firming benefits, gradually turning transparent to reveal full absorption of its nourishing essence.
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free, Vegan |
| Texture | Liquid |
| Style Type | Centella Asiatica |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Type | Sheet Masks |
| Skin Type | Sensitive |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Height | 16 cm |
| Width | 0.2 cm |
| Length | 14 cm |
| Net Weight | 20 g |
| SKU | sb260302101251973830229 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2320652 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.